Skąd wziąć ładne zdjęcia na stronę internetową?

WordPress

Darmowe banki zdjęć niesamowicie ułatwiają pracę. Przecież nie każdy może sobie pozwolić na sesję fotograficzną co miesiąc, by mieć zdjęcie do nowego wpisu na blogu. Często też warunki w domu nie pozwalają na zrobienie ładnej fotografii. Tym bardziej jesienią i zimą, kiedy przez większość dnia panuje ciemność. Wtedy ratują nas właśnie strony z darmowymi zdjęciami do wykorzystania!

Licencja

Zanim jednak skorzystasz ze zdjęć z banków, zwróć uwagę na licencję, czyli informację o tym, czy, a jeśli tak to w jaki sposób możesz wykorzystać znalezione w sieci zdjęcie. Każdy bank zdjęć ma inne zasady i różne rodzaje licencji do wyboru. Poniżej znajdziesz 3 najbardziej popularne typy licencji:

CC0

oznacza, że możemy do woli wykorzystywać dane zdjęcie, czyli kopiowanie, modyfikowanie, rozpowszechnianie bez konieczności wspominania o autorze.

CC - BY

możemy wykorzystywać dane zdjęcie do celów komercyjnych, jednak mamy obowiązek oznaczyć autora. Zwróć też uwagę, czy dozwolona jest edycja zdjęcia, a jeśli tak, to w jakim stopniu.

CC - NC

umożliwai korzystanie z pobranego zdjęcia, ale tylko pod warunkiem, że utwór nie będzie użyty w projekcie komercyjnym (czyli płatnym).

Banki darmowych zdjęć

Poniżej znajdziesz listę stron z darmowymi zdjęciami. W nawiasie zaznaczony jest rodzaj licencji (aktualizacja: wrzesień 2022).

UWAGA!

W internecie wszystko się zmienia, więc pamiętaj, by sprawdzić, czy dana licencja nadal obowiązuje.

Mogą Ci się spodobać

0 komentarzy

Cześć! Jestem Mariola.
Miło mi gościć Cię w moim zakątku internetu. Miejsca, które tworzę, działają z misją i to chcę pokazać w projektach. Twoja wymarzona strona, dopasowane grafiki i współgrający z nimi newsletter mogą tworzyć całość, przyciągającą klientów. Sprawdź więcej

Pin It on Pinterest