Tapeta #1: Co dobrego zrobiłaś dla siebie?

Tapety

Zastanów się jak często zerkasz na ekran telefonu? A może spędzasz długie godziny przed komputerem, bo tego wymaga Twoja praca? Tapeta na ekranie może stać się nie tylko estetycznym dodatkiem, ale również narzędziem do głębszego zastanowienia się nad tym, co naprawdę ważne.

> Nie chcę czytać.
Chcę od razu pobrać tapetę <

Znajdź chwilę dla siebie

Pracujemy, w biegu przygotowujemy posiłki, bo jeszcze trzeba zająć się dziećmi, wyprać, posprzątać, pomyć naczynia, sprawdzić co tam słychać w internecie i pospać kilka godzin, żeby mieć choć trochę sił, by następnego dnia znów wskoczyć w ten kołowrotek.

Umiesz się zatrzymać?

Jeśli, tak jak ja, jesteś bezdzietną lambardziarą, na pewno jest Ci łatwiej. Chociaż bierzemy dużo na siebie, to łatwiej jest z czegoś zrezygnować i zerknąć wgłąb siebie. Jeśli masz dzieci, chcesz czy nie, jest Ci trudniej.

Po co Ci czas dla siebie?

Wciśnięcie hamulca to nie tylko chwilowe oderwanie się od rzeczywistości. To coś znacznie głębszego: to inwestycja w Twój spokój ducha i równowagę życiową. To czas na regenerację, dzięki której możesz odetchnąć głęboko i nabrać sił na kolejne życiowe wyzwania. Bez względu na to, czy jest to znalezienie nowych klientów, czy przygotowanie obiadu. 

Pamiętaj o sobie

Rozumiem, że czasem trudno wyrwać z dnia nawet 5 minut dla siebie. Nie obwiniaj się o to. Chciałabym, żebyś jednak o sobie pamiętała i doceniła nawet najmniejszą rzecz, którą dla siebie zrobiłaś. I tak – umycie zębów czy przejrzenie instagrama też się liczy. Czasem jesteśmy w stanie tyle z siebie wykrzesać i to też jest ok.

Tapeta na telefon i komputer

Codziennie zerkamy w telefon około 144 razy (a przynajmniej robią tak amerykanie). Spędzamy też długie godziny przed komputerem. Dlatego to ważne, co mamy na tapecie, bo zerkamy na nią przy okazji. Często jest to ktoś bliski naszemu sercu, czasem jakaś motywacja lub po prostu systemowa tapeta (do wczoraj byłam w tej ostatniej grupie!).

Dzielę się z Tobą tapetą, która pozwala zatrzymać się na kilka sekund i zastanowić się „Co dobrego zrobiłam dzisiaj dla siebie?”.

Może odpowiedź Cię zaskoczy?

Jak pobrać tapetę?

Wystarczy, że klikniesz w poniższy wybrany przycisk, a zostaniesz przekierowana do pobrania.

Przyjemnego korzystania!

Mogą Ci się spodobać

0 komentarzy

Cześć! Jestem Mariola.
Miło mi gościć Cię w moim zakątku internetu. Miejsca, które tworzę, działają z misją i to chcę pokazać w projektach. Twoja wymarzona strona, dopasowane grafiki i współgrający z nimi newsletter mogą tworzyć całość, przyciągającą klientów. Sprawdź więcej

Pin It on Pinterest